Sporíte cez poistku? Väčšinu vložených peňazí asi neuvidíte...

06.10.2020

Ak ste niekedy uzatvárali životné poistenie, tak je dosť pravdepodobné, že vám ponúkli investičné životné poistenie, to znamená životnú poistku aj so sporením na dlhšie obdobie. 

Hneď na začiatku vám poskytnem informáciu, že ak ste takéto životné poistenie odmietli, tak patríte medzi tých šťastnejších. V prípade, že dané investičné životné poistenie uzatvorené máte tak nemám pre vás dobrú správu. Pravdepodobne väčšinu vložených finančných prostriedkov už neuvidíte. Totiž návratnosť vložených financií je okolo 15 rokov ale podľa štatistík väčšinou sporíme 6-7 rokov. Nevýhodnosť životného investičného poistenia si uvedomilo už dosť krajín v Európe a poskytovanie takéhoto produktu bolo zakázané. U nás sa žiaľ stále môže predávať a predáva sa vo veľkom. Je množstvo bánk, poisťovní a nepoctivých finančných sprostredkovateľov, ktorí vás budú presviedčať o výhodnosti daného poistenia kvôli vlastnému prospechu. Totiž z takéhoto poistenia majú finančné inštitúcie a aj sprostredkovatelia najvyššie provízie.

Oplatí sa vám zrušiť už uzavreté investičné životné poistenie?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, odvíja sa od toho ako dlho už máte uzavreté životné poistenie, či ste mali počas poistenia úraz, zdravotné problémy, ako máte danú zmluvu presne nastavenú a od ďalších nemenej podstatných faktorov.

Najlepšie urobíte ak si dáte odborne posúdiť svoju súčasnú poistnú zmluvu u niektorého zo serióznych finančných sprostredkovateľov alebo poradcov. V prípade, že potrebujete odborné posúdenie zmluvy, bezplatne vám pomôžeme. Stačí nás kontaktovať a dohodneme si postup posúdenia danej zmluvy.

Kontaktovať nás môžete telefonicky alebo vyplnením formulára tu:Kontakt