Investovať do zlata?

12.06.2020

Rozmýšľate či sa oplatí investovať do zlata? V tomto článku, nájdete 5 dôvodov, prečo by ste tak mali urobiť.

  1. Zlato si udržiava svoju hodnotu. Investičné zlato sa nekupuje, kvôli rýchlemu zbohatnutiu ale hlavne, kvôli ochrane svojho majetku. Peniaze časom strácajú na hodnote a prechádzajú infláciou avšak zlato si svoju hodnotu uschováva.
  2. Zlato je dostupné skoro pre každého. V prípade, že plánujete investovať do zlata, nepotrebujete veľa financií, v súčasnosti môžete do zlata investovať od sumy 25 eur mesačne.
  3. Zlato je vhodný nástroj na rozloženie rizika investícií. Základným pravidlom investovanie, je rozloženie rizika do viacerých typov investícií a produktov. Investícia do zlata sa spravidla vyvíja inak ako väčšina kapitálových produktov. Čiže v čase krízy keď príde k poklesu akcií a dlhopisov tak bude cena zlata rásť. Kvôli tomuto má zlato významnú hodnotu vo väčšine investícií.
  4. Zlato viete rýchlo a dobre speňažiť. Výkup investičného zlata realizuje veľa spoločností a tým ho viete ľahko a rýchlo predať. Avšak najlepším riešením je nakúpiť zlato cez spoločnosť, ktorá garantuje spätný odkup. 
  5. Zlato, sa dá ľahko skladovať. S uskladnením nemáte, žiadne veľké náklady v prípade, že sa rozhodnete investovať do zlatých certifikátov alebo indexových fondov. 

Chcete vedieť viac ako a správne investovať do zlata? Kontaktujte nás a naši pracovníci vám ochotne pomôžu s výberom.